Oleje przemysłowe Castrol

ONICO OIL S.A. jest dystrybutorem oraz dostawcą olejów przemysłowych marki Castrol w Polsce. Zgodnie z hasłem reklamowym te produkty to nie oleje – to płynna technologia.

Najwyższej jakości produkty to gwarancja i spokój Klienta w prowadzonej przez niego działalności.  A właśnie jak najlepsze zaspakajanie potrzeb i oczekiwań Klientów jest naczelnym celem działalności ONICO OIL S.A. w obszarze biznesu związanego z eksploatacją oraz dystrybucją olejów przemysłowych marki Castrol.

Dlaczego oleje Castrol? Odpowiedź jest bardzo prosta – nie bez powodu Castrol jest światowym liderem w dziedzinie środków smarowniczych dla przemysłu. Doświadczenie i wiedza sprawia, że każdy produkt jest indywidualnie dobrany do rodzaju technologii smarowania. Castrol przywiązuje ogromną wagę do jakości oraz stabilności procesów technologicznych, dlatego rozwinął szeroką gamę specjalistycznych produktów: olejów, smarów, past.  Produkty te pozwalają uzyskać wyższą jakość, produktywność oraz redukcję ogólnych kosztów produkcji, a także poprawę bezpieczeństwa pracy.

Spółka ONICO OIL S.A. została autoryzowanym dostawcą olejów Castrol, ponieważ jej ambicją jest oferowanie najnowocześniejszych technologicznie, systematycznie rozwijanych i udoskonalonych produktów. Właśnie to gwarantuje marka Castrol, stąd decyzja w sprawie tworzenia długofalowej strategii współpracy.

ONICO OIL S.A. zostało także wybrane przez BP EUROPA SE głównym ambasadorem olejów przemysłowych na Polskę. Spółka deklaruje systematyczne doskonalenie wysokiej jakości oferowanych usług i produktów, zgodnie z wymaganiami międzynarodowej normy ISO 9001. ONICO OIL S.A. otrzymało certyfikat ISO 9001:2015, który potwierdza, że system zarządzania organizacji został oceniony i spełnia wymagania normy. System zarządzania obejmuje: prowadzenie działań handlowych, sprzedaży oraz zarządzania dystrybucją olejów Castrol.

Zespół ONICO OIL S.A. posiada wysokie kompetencje doradcze. Przedstawiciele, którzy działają w każdym regionie Polski, to wysokokwalifikowani inżynierowie, którzy profesjonalnie dobiorą optymalny produkt do każdej maszyny, zajmą się jego serwisowaniem i sprawdzaniem działania na poszczególnych etapach eksploatacji. Spółka dba też o dokładne badania laboratoryjne dystrybuowanych olejów przemysłowych, żeby ich działanie optymalnie wspomagało maszyny.

To nie sprzedaż jest dla spółki priorytetem. Jest nim kompleksowa obsługa i zadowolenie Klientów. Dlatego w celu zapewnienia wsparcia ONICO OIL S.A. zapewnia środki serwisowe: antypienne, antykorozyjne, powierzchniowo-czynne czy czyszczące, które indywidualnie dobiorą inżynierowie sprzedaży.

To wszystko sprawia, że ONICO OIL S.A. jest w stanie sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających Klientów.

W ofercie ONICO OIL S.A. znajdują się Castrol Alusol XBB, który neutralizuje o jedną trzecią więcej substancji kwaśnych niż tradycyjne ciecze do obróbki aluminium oraz Castrol Hysol XBB, wielki krok naprzód w rozwoju cieczy do obróbki stopów żelaza. Testy cieczy Castrol Hysol SL35 XBB dowiodły, że neutralizuje ona aż o 24 proc. więcej substancji kwaśnych niż zwyczajne ciecze do obróbki stopów żelaza. Stanowi to znaczącą redukcję ryzyka korozji. Oba produkty znacząco redukują, a nawet są w stanie wyeliminować konieczność stosowania dodatków biocydowych.

W kwietniu 2017 roku ONICO OIL S.A. (Castrol Industrial PL) uczestniczyło w projekcie wykonania poprzez TTS Group  – 3 żurawi umieszczonych na statku Victoria.